Łazienki na wysokim poziomie
Friday February 22nd 2019

Jak odnowić starą wannę?

Wanna, która posiada wyraźne ślady użytkowania może zostać kompleksowo odnowiona. Dzięki temu unikniemy sporego wydatku, a jednocześnie przywrócimy posiadanej armaturze dawny blask. Wyposażenie łazienki narażone jest na szkodliwe warunki otoczenia. Z tego względu prędzej, czy później mogą pojawić się zacieki, osady i inne zanieczyszczenia. Często dochodzi również do uszkodzeń mechanicznych powierzchni, czy też jej matowienia.

Farba do malowania wanny

Na rynku znajdziemy profesjonalne farby, które przeznaczone się właśnie do malowania wanny. Mają one znakomite właściwości, co przekłada się na wysoką trwałość. Należy również podkreślić, że jest to zdecydowanie najtańszy sposób na renowację starej wanny. Wanna wolnostojąca może zostać pomalowana zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Warto jednak wspomnieć, że farba nie sprawdzi się w przypadku osadów, czy też odprysków i zarysowań.

Płynny akryl z utwardzaczem

Jeśli chcemy odnowić mocno zniszczoną wannę, to powinniśmy sięgnąć po mocniejsze środki. Najlepszym wyjściem jest płynny akryl z utwardzaczem, który wypełni nawet duże ubytki. Oczywiście należy pamiętać o wcześniejszym zeszlifowaniu powierzchni. Płynny akryl do renowacji wanny jest niedrogi, a zarazem skuteczny.

Wkład do starej wanny

Ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie w starej wannie specjalnego wkładu. Należy jednak podkreślić, że jest on dość kosztowny, a więc nie zawsze będzie się to opłacać. Być może taniej wyjdzie nam wymiana wanny, szczególnie w przypadku, gdy rozważamy remont łazienki w przyszłości. 

Interesting Sites

    Archives